جستجوی سایت


 


تقویم
اخبار > بازدید اساتید دانشگاه سمنان از شرکت فروسیلیس


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   بازدید اساتید دانشگاه سمنان از شرکت فروسیلیس

      

 

جمعی از مسؤولان و اعضای هیأت علمی دانشگاه سمنان از شرکت فروسیلیس ایران واقع در شهرک صنعتی سمنان بازدید به عمل آورده و با نیازهای پژوهشی این واحد صنعتی آشنا شدند.

این بازدید با هدف تعامل هر چه بیشتر دانشگاه سمنان با صنایع استان و معرفی توانمندی‌ها و امکانات علمی، پژوهشی و فناورانه دانشگاه انجام شد.

در این بازدید ابتدا مهندس جعفری مدیر کارخانه به بیان تاریخچه شرکت فروسیلیس ایران، میزان تولید، وضعیت بازار رقابت، مسائل و مشکلات موجود و همچنین تغییر و تحولات شرکت و طرح ‌های توسعه‌ای آن پرداختند. سپس مذاکرات اولیه برای گسترش همکاری ها و تقویت ارتباط این واحد صنعتی و دانشگاه سمنان صورت گرفت.

سپس مدیر امور فناوری دانشگاه ضمن معرفی دانشگاه و توانمندیهای آن به تبیین بازدیدهای انجام شده و دریافت نیازهای تحقیقاتی و متعاقب آن عقد قراردادهای پژوهشی با صنایع استان پرداختند و رویکرد دانشگاه سمنان را توجه به مشکلات جامعه و صنعت و انجام پژوهش های تقاضامحور دانستند.

در این بازدید تخصصی که با حضور اعضای هیات علمی دانشکده‌های مهندسی مواد و متالورژی، مکانیک، پردیس علوم و فناوری‌های نوین و دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان برگزار شد، بازدیدکنندگان از بخشهای مختلف کارخانه شامل پست برق و تاسیسات برقی، کوره، آزمایشگاه و خط تولید فروسیلیسیوم، فروسیلیسیوم منیزیوم، و سیلیکا فیوم دیدن کردند.
      

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری, اطلاعیه ها, خلاصه اخبار    1398/10/16 ساعت :١٢:٥٦     تعداد نمایش:204    کد خبر:١٧٩٢٩

 


.Copyright  © 2020 Semnan University, All rights reserved