جستجوی سایت


 


تقویم
اخبار > بازدید تخصصی اعضای هیأت علمی دانشگاه سمنان از شهرک صنعتی ایوانکی


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   بازدید تخصصی اعضای هیأت علمی دانشگاه سمنان از شهرک صنعتی ایوانکی

      

بازدید تخصصی اعضای هیأت علمی دانشگاه سمنان از شهرک صنعتی ایوانکی بازدید تخصصی دانشگاهیان سمنان از شهرک صنعتی ایوانکی با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان و شرکت شهرک های صنعتی سمنان برگزار شد. در این تور صنعتی که با حضور جمعی از مسؤولان و اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان برگزار گردید، بازدید از چندین کارخانه مطرح شهرک صنعتی ایوانکی؛ شرکت تولیدی شیرآلات بهداشتی تیبا، شرکت پارسا پلیمر آرین، شرکت پارس دارو طب بینالود و لوله سازی مشعوفی انجام شد. در اين بازديد، اعضاي هيأت علمي دانشگاه ضمن بازديد از خطوط توليد، در جلسه مشترك با مديران شركت ها، مشكلات و نیازهای تحقیقاتی و راهكارهاي همكاري را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

شرکت تولیدی شیرآلات بهداشتی تیبا ارائه دهنده محصولات با کیفیت و متنوع سر شیر، شیرآلات بهداشتی، انواع شیرآلات حمام و دستشویی مطابق با استاندارد های روز و درخواست نیاز مصرف کنندگان می باشد که مهمترین نیاز تحقیقاتی و فناورانه خود را تولید بوته ریخته گری برنجی در اندازه های 700، 900و 1100 کیلوگرمی اعلام نمود. شرکت پارسا پلیمر آرین تولید کننده مخازن آب پلیمری به روش روتاری می باشد که خواستار همکاری و ارائه راهکارهای فناورانه از طرف هیات علمی در تولید واکس نچسب درون قالب، محصولات پلی اتیلن سبک و رفع مشکل کدری بدنه گردید.

شرکت پارس دارو طب بینالود یک شرکت داروسازی در حوزه دامپزشکی و تولید کننده مواد ضد عفونی دام و طیور فرمالین می باشد که که مهمترین اولویت تحقیقاتی خود را همکاری اعضای هیات علمی در زمینه تستهای آزمایشگاهی، تدوین روش آزمایش تاثیر داروهای دامی نانو بر محصولات دامی و ساخت دستگاه پرکن اتوماتیک مطرح نمود.

موضوع پیشنهادی شرکت لوله سازی مشعوفی که تولیدکننده لوله اواپراتور یخچال می باشد، کمک در راه اندازی دستگاه تزریق روکش پلی آمید به لوله های اواپراتور موجود در محل شرکت بود.

مدیر امور فناوری دانشگاه، بازدید اعضای هیأت علمی از صنایع را یکی از برنامه های اصلی معاونت پژوهشی دانشگاه در راستای ایجاد و تقویت پیوند دانشگاه و صنعت توصیف کرد و آمادگی مجموعه معاونت پژوهشی و مدیریت فناوری را برای برگزاری برنامه های بازدید از صنایع استانی و ملی، بر اساس درخواست همکاران هیأت علمی و با رویکرد مرتفع نمودن نیازهای فناورانه صنعت و انجام پژوهش های تقاضا محور اعلام نمود.
      

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری, اطلاعیه ها, خلاصه اخبار    1398/04/25 ساعت :١٢:١١     تعداد نمایش:158    کد خبر:١٦٥٦٣

 


.Copyright  © 2020 Semnan University, All rights reserved