جستجوی سایت


 


تقویم
اخبار > بازدید جمعی از دانشگاهیان از کارخانه تیراژه ماشین و کندر


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   بازدید جمعی از دانشگاهیان از کارخانه تیراژه ماشین و کندر

      

جمعی از مسئولان و اساتید دانشگاه سمنان به منظور افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت، از دو کارخانه تیراژه ماشین و کندر بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید، اساتید دانشکده‌های مهندسی مواد و متالورژی، برق، مكانيك، مهندسی شیمی، شیمی و فناوری‌های نوين دانشگاه سمنان به همراه ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه و تعدادی از واحدهای فناور آن مجموعه حضور داشتند که از نزدیک با بخش های طراحی مهندسی، تولید و مونتاژ محصولات این دو شرکت آشنا شدند و مشکلات مربوطه و راهکارهای همکاری از سوی اعضای هیأت علمی و مسئولان شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین پیگیری برنامه های مشترک به جلسه دیگری با حضور مسئولان دانشگاه و شرکت واگذار شد.

شركتهای تیراژه ماشین و کندر، از شرکت‌های پيشرو و فعال شهرك صنعتي شرق سمنان هستند كه به ترتیب با محوريت خط كامل اسمبل ماشین های سنگین و توليد انواع مواد شوینده فعاليت دارند.

در اين بازديد كه با همكاري شركت شهرک‌های صنعتي انجام شد، شرکت کنندگان ضمن بازديد از فرايندها و خطوط تولید،  نحوه مشاركت احتمالي دانشگاه در مسائل مبتلابه صنايع فوق و انواع تعاملات را بررسی کردند.

برگزاري جلسات منظم به درخواست طرفين، اعلام نيازهاي پژوهشي و علمي از سوی صنعت به دانشگاه، در اختيار گذاشتن دانشجوي کارآموز از جانب دانشگاه و برگزاري دوره‌های درخواستي و مشترك از موضوعات مطرح‌شده در اين بازدید بود.

بازدید اعضای هیأت علمی از صنایع یکی از برنامه های اصلی مدیریت امور فناوری دانشگاه است که در ایجاد و تقویت پیوند دانشگاه و صنعت بسیار مؤثر خواهد بود. همچنین مجموعه معاونت پژوهشی آمادگی خود را برای برگزاری برنامه های بازدید از صنایع استانی و ملی، بر اساس درخواست همکاران هیأت علمی اعلام نمود.
 


      

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری, اطلاعیه ها, خلاصه اخبار    1398/02/11 ساعت :١٤:٢٧     تعداد نمایش:198    کد خبر:١٥٨٧١

 


.Copyright  © 2020 Semnan University, All rights reserved