Fmenu Not Found
جستجوی سایت


 


تقویم
معرفی

دانشکده فيزيک

گروه آموزشي فيزيک از بهمن ماه سال 1376 به عنوان یکی از گروه های دانشکده علوم پایه اقدام به پذيرش دانشجوی کارشناسی فيزيک کاربردی کرد. اين گروه در مهر ماه 1381 با جذب اولین گروه دانشجویان کارشناسي ارشد و در بهمن ماه سال 1386 با پذیرش اولين گروه دانشجويان دکتري، فعالیت‌های خود را در مقاطع تحصیلات تکمیلی آغاز نمود.

گروه فيزيک از سال 1390 به دانشکده فيزيک ارتقاء يافت و در حال حاضر حدود 611 دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف در اين دانشکده مشغول به تحصيل می­باشند. همچنین 12 عضو هیات علمی ثابت که شامل ا استاد، 5 استادیار، 3 دانشیار و 3 مربی می باشند در این دانشکده به امر تدریس اشتغال دارند.

اعضاء هيأت علمی دانشکده فيزيک از ارتباطات بين المللی و ملي مناسبی با مجامع علمی بسيار معتبر برخوردار می باشند. ارتباط مستمر گروه ذرات بنيادي (فيزيك انرژي هاي بالا) با مرکز تحقيقات سرن (CERN) اروپا واقع در شهر ژنو كشور سوئيس از سال 2004 در قالب انجام طرح های تحقيقاتی و بازديدهاي كوتاه مدت، از جمله فعاليتهاي بين المللي دانشكده به شمار مي آيد. ارتباط با مرکز رشد بلور هندوستان در جهت انتقال فناوری رشد انواع بلورها نيز از ديگر فعاليت هاي این دانشکده در سطح بين المللی محسوب می شود. شايان ذكر است ارتباط مستمر و بسيار نزديك اعضاء هيأت علمي گروه ذرات بنيادي در سطح ملي با پژوهشگاه دانشهاي بنيادي (IPM) در تهران از سال 1381 در انجام امور پژوهشي مشترك نيز از ديگر فعاليتهاي ملي دانشكده فيزيك بشمار مي آيد. آزمایشگاه های این دانشکده شامل آزمایشگاه فیزیک 1، آزمایشگاه لایه نازک، آزمایشگاه الکتریسیته و مغناطیس، آزمایشگاه رشد بلور، آزمایشگاه فیزیک مدرن، آزمایشگاه حالت جامد و آزمایشگاه پراش الکترون می باشد.

 

رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشکده

گروه آموزشی

مقطع

رشته تحصیلی- گرایش

فیزیک

دکتری

 

فیزیک- ذرات بنیادی

فیزیک- هسته ای

فیزیک- حالت جامد

فیزیک- نجوم

فیزیک- گرانش

کارشناسی ارشد

 

فیزیک- ذرات بنیادی

فیزیک- حالت جامد

فیزیک- گرانش و فیزیک نجومی

کارشناسی

فیزیک- حالت جامد

فیزیک- هسته ای

فیزیک- اتمی

 

a

.Copyright  © 2021 Semnan University, All rights reserved